Skvelý úvod! Z prvých M-SR máme dve medaily

  • Napísal: Peter Kováč

Simonka Butkovská a Šimon Šoka vybojovali na majstrovstvách Slovenska vo viacbojoch prvé tohtoročné medaily z republikových šampionátov pre náš oddiel.

Do novej sezóny sme vykročili úspešne. Na atletických majstrovstvách Slovenska vo viacbojoch, ktoré sa konali na 30.4. - 1.5. získali naši atléti dve medaily. Simonka Butkovskvá uspela v kategórii junioriek a získala striebro, čo napodobnil Šimon Šoka, ktorý uspel medzi mužmi.

Naši atléti pritom museli bojovať nielen proti svojim súperom. Neštandardný bol dátum konania majstrovstiev, ktoré si vyžadujú svedomitú všestrannú prípravu a jesenný termín, ktorý bol v platnosti po minulé roky im svedčal viac. Teraz na jar nebolo jednoduché absolvovať všetky disciplíny v optimálnej forme. Naši reprezentanti sa však s touto skutočnosťou popasovali statočne.

Šimon zvíťazil v behu na 100 m., 110 m. cez prekážky aj vo výške, disciplíny ako disk, oštep či skok o žrdi naopak neboli jeho najsilnejšie. Simonka zvíťazila v skoku do výšky a osobné maximum si vylepšila v skoku do diaľky a hode oštepom.

"Nebolo to jednoduché, keďže sme museli oba dni skoro ráno vstávať a dochádzať z Bratislavy do Nových Zámkov. Šimon aj Simonka však podali bojovné výkony," pochválil svojich zverencov tréner Viliam Lendel.

Šimon Šoka a Simonka Butkovská s majstrovskými medailami