Atletická liga - 1. kolo už 8. mája v Košiciach.

  • Napísal: Andrej Sárközi

Slovenská atletická liga štartuje už tento utorok 8. mája o 13.00 h na štadióne Technickej univerzity v Košiciach. Tento rok je celková dotácia za umiestnenia tímov 25 600 eur a k tomu sa pripočítava príspevok 3 000 eur pre oboch víťazov na účasť v Európskom pohári klubov 2019. Najúspešnejší tím si v každom kole prilepší o 500 eur, druhý o 300 a tretí o 200 eur. Vo finále atletickej ligy budú odmenené všetky oddiely - pre šampiónov je určená suma 3 000 eur, postupne 2 200, 1 600, 800, 500, 400 a 300 eur za siedme miesto. 

V tomto ročníku AL štartuje sedem mužských i ženských družstiev, a tak sme sa v porovnaní s minulým rokom nedočkali žiadnej zmeny. Všetkých päť kôl podujatí AL môžeme aj tento rok sledovať na TV ESO resp. hneď v utorok v nasledujúcom odkaze - http://tveso.sk/al1_2018/  .

Slávia STU Bratislava sa zúčastní prvého kola s tridsiatimi piatimi pretekármi (19 mužov a 16 žien). Spoločný odchod autobusom je naplánovaný už o deň skôr spred domáceho štadióna na Mladej Garde o 16.00 hodine. Po ceste bude zabezpečená spoločná večera a naši pretekári spolu s vedúcimi družstva budú ubytovaní priamo v Košiciach.
V deň ,,D" budeme vkladať nádeje do všetkých našich pretekárov. Pre väčšinu to bude aj prvý ostrý štart, v rámci ktorého môžu ukázať svoje kvality po úspešne odtrénovej príprave na letnú časť sezóny. Najviac našich pretekárov je prihlásených na 200m a dokonca aj štafety na 4x100m budú vyplnené do posledného miesta ako u mužov, tak aj u žien. Nepochybujeme, že po senzačných výkonoch a nových osobných rekordoch budú všetci členovia atletického oddielu odchádzať z metropoly východu spokojní a správne naladení. Odchod je naplánovaný približne na 18.00 h s príchodom do hlavného mesta až v nočných hodinách. 

Po úvodnom kole AL v Košiciach sa bude pokračovať druhým kolom 2. júna v Banskej Bystrici, tretie sa uskutoční 21. júla v Dubnici nad Váhom a štvrté 18. augusta v Trnave. Vyvrcholenie atletickej ligy sa bude konať podobne ako v predchádzajúcich rokoch 2. septembra v Dubnici nad Váhom. 

ATLETICKÁ LIGA 2018: 

1. kolo: 8. 5. - Košice

2. kolo: 2. 6. - Banská Bystrica

3. kolo: 21. 7. - Dubnica nad Váhom

4. kolo: 18. 8. - Trnava

Finále + M-SR družstiev: 2. 9. - Dubnica nad Váhom

TÍMY V ATLETICKEJ LIGE 2018:

MUŽI: Slávia STU Bratislava, AC Stavbár Nitra, ŠK ŠOG Nitra, Slávia UK Bratislava, ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, AK Spartak Dubnica n/V., Slávia TU Košice.

ŽENY: Slávia STU Bratislava, ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, ŠK ŠOG Nitra, AK Spartak Dubnica nad Váhom, Slávia UK Bratislava, Slávia ŠG Trenčín, TJ Tatran Spišská Nová Ves.

Andrej Sárközi