Slávia STU Bratislava v záverečnom kole atletickej ligy na 4. mieste, finále sa uskutoční už 2. septembra!

• Napísal: Andrej Sárközi

Pretekári Slovenskej technickej univerzity v Bratislave zavŕšili základnú časť slovenskej ligy štvrtým kolom na atletickom štadióne Antona Hajmássyho v Trnave. Po dlhšej pretekovej prestávke sa našim atlétom príjemne zadarilo a dokonca až trikrát sa umiestnili na najvyššom stupienku. Štyri razy vybojovali skvelé druhé miesto a trikrát skončili na bronzovej priečke.

O ,,zlaté double” sa v Trnave postarala Lucia Keszeghová! Lucia zažíva skvelú formu a slovenská atletická liga jej v posledných kolách priam leží pri nohách a inak tomu nebolo ani na 4. kole v disciplínach 1 500m a 3 000m prekážok, v ktorých presvedčivo zvíťazila. V šprinte na 110m prekážok triumfoval náš ďalší talizman Martin Pokorný pripisujúc si svoje druhé víťazstvo v tejto disciplíne v kolách AL.

Viktoriya Nikolenko viedla v dobre rozbehnutom behu na 800m, no nakoniec nestačila na účastníčku ME v Berlíne Ivetu Putalovú a musela sa uspokojiť s druhým miestom len s minimálnou stratou na zverenkyňu trénera Marcela Lopuchovského (46 stotín). Na 400m prekážok skončila na skvelom 2. mieste Daniela Janatová a na hladkej štvrťke taktiež aj oddaný klubový patriot Adrián Pavelka. Ten sa zúčastnil aj posledného úseku štafety na 4x400m, ktorá si dobehla po striebro v zložení Maroš Lúža, Matej Cidorík, Oleksandr Danilov a Adrián Pavelka.

Príjemný pohľad sa nám naskytol pri vyhodnocovaní 400m mužov, keď spolu s Adriánom sa na stupňoch víťazov predstavil aj Maroš Lúža, ktorý vybojoval výborné tretie miesto. Bronzová sa nakoniec ocitla i naša ukrajinská posila Oleksandr Danilov na 400m prekážok. Jedna z najmladších účastníčok v chôdzi na 5000m Ema Hačundová skončila taktiež na skvelej 3. priečke.

Výsledky muži:

200m : …7. Beladič 23,34 (4b.), 10. Bellus 23,46 (1b.).

400m : …2. Pavelka 50,37 (9b.), 3. Lúža 51,06 (8b.).

800m : …6. Cidorík 02:05,28 (7b.)

3000m : …7. Fedák 09:42,89 (6b.).

110m prek. : 1. Pokorný 14,82 (11b.), 6. Danilov 15,82 (5b.), 8. Šoka 16,07 (3b.).

400m prek. : …3. Danilov 53,31 (8b.), 10. Pokorný 59,08 (1b.).

4x400m : …2. STU - Lúža, Cidorík, Danilov, Pavelka 03:27,14 (9b.).

Vrh guľou : …7. Pokorný 10,79m (4b.), 8. Šoka 10,25 (3b.).

Hod oštepom : …7. Honner 52,76 (4b.).

Výsledky ženy:

200m : …6. Cidoríková 26,08 (5b.).

800m : …2. Nikolenko 02:11,78 (9b.), 8. Matejíčková 02:30,97 (3b.), 10. Takáčová 02:43,17 (1b.)

1500m : 1. Keszeghová 04:42,37 (11b.), 4. Nikolenko 05:11,44 (7b.).

100m prek. : …4. Janatová 15,41 (7b.).

400m prek. : …2. Janatová 01:05,50 (9b.)

3000m prek. : 1. Keszeghová 12:12,57 (11b.)

4x400m : …4. STU - Takáčová, Cidoríková, Bučičová, Matejíčková 04:15,04 (7b).

Diaľka : …4. Janatová 525cm (7b.).

Chôdza dráha 5000m : …3. Hačundová 25:51,69 (8b.)

Slávia STU Bratislava sa v 4. kole AL hodnotení klubov umiestnila na 4. mieste so ziskom 83 bodov (muži) a 85 bodov (ženy). Do finále, ktoré sa uskutoční 2. septembra v Dubnici nad Váhom, postupujeme z 5. miesta.