Pretekári sú už v intenzívnej príprave na halovú sezónu, niektorí absolvovali posledné preteky ešte aj v októbri

  • Napísal: Andrej Sárközi

Letná dráhová sezóna je za nami. Na tú halovú myslia už všetky tréningové skupiny Slávie STU Bratislava a svojich zverencov tak tréneri tradične pripravujú v náročných vysokohorských podmienkach nášho malebného Slovenska či v zahraničí. 

Na prelome októbra sa však atléti zúčastnili ešte zopár posledných pretekov. Spomenieme 5. ročník Platinového pohára, ktorý sa uskutočnil na atletickom štadióne Mladá Garda. Podobne sa na našom tuzemskom ovále uskutočnili, pre slovenskú atletiku prvé, majstrovstvá SR mužov a žien do 23 rokov. 

Trnava - prvenstvá aj v októbri

Napriek tomu, že niektorí atléti absolvovali preteky dokonca i tento mesiac a ich forma nebola vyšperkovaná, dokázali sa patrične pobiť o stupne víťazov. Príkladom môže byť Samuel Beladič s Adamom Igazom, ktorí na MSR družstiev dorastencov a dorasteniek obsadili druhé a tretie miesto na 100m. Na dvojnásobnej trati Samuel dokonca triumfoval a Adam sa umiestnil druhý! Vicemajstrami sa stali aj Martin Cisár na 400m prekážok, Šimon Minár na 1500m a Eliška Klepková na 3000m. Ukázali sa aj výborné štafety na 4x100m a 100-200-300-400m, keď naši pretekári dokázali obe štafety vyhrať.
Ďalšie triumfy nám predviedli naši talentovaní výškari - Gergely Tóth a Simonka Tichá zvíťazili v skoku do výšky výkonmi 185cm a 160cm. V Trnave skončilo naše družstvo dorastencov a dorasteniek aj napriek solídnym výkonom a pódiových umiestnení na 4. resp. 7. mieste. Príčinu môžeme hľadať možno v nedostatku pretekárov pre toto ,,mimosezónne” obdobie... (alebo?).

Príprava začala!

Ak premostíme na našich pretekárov, trénerov a ich jednotlivé skupiny, s hrdosťou môžeme informovať, že jedna z našich najväčších a najúspešnejších tréningových skupín za letnú sezónu je už v intenzívnej príprave. Tréner Adrián Pavelka a jeho zverenci sa už od 26. novembra pripravujú vo vysokohorskom prostredí na hraniciach stredného a východného Slovenska, kde ich tréningové jednotky budú trvať do 4. novembra. 
Ďalšia talentovaná a kvalitou nabitá tréningová skupina z Mladej Gardy najskôr využije tréningové podmienky v našom hlavnom meste a neskôr sa tréner Tomáš Benko so svojími zverencami poberie aj na sústredenie. To majú v pláne začiatkom roka v blízkosti Kolína v Českej republike. Naši pretekári tam budú mať k dispozícii atletický tunel či regeneráciu formou wellness. 

Centrum akademického športu Slovenskej technickej univerzity i napriek jesennému nečasu nezýva prázdnotou! Na tartanovom ovále sa denne nachádzajú atléti, ktorý sa usilovne pripravujú na pretekové obdobie. Behajú rôzne tempá či náročné kopce a prekonávajú tak vlastné limity. O ďalšej príprave našich športovcov budeme priebežne informovať. 

(AS)