20.1. ’19 - Beladič a N. Majdáková so zlatým ,,double”!

• Napísal: Andrej Sárközi

Dvadsiaty január a pre väčšinu pretekárov prvý ostrý štart v atletickej hale Elán. Majstrovstvá atletického zväzu Bratislavy absolvovalo skutočne množstvo našich výborných atlétov, počnúc tými najmenšími až po dospelých.

Najlepšie výkony v dorasteneckej kategórii patrili jednoznačne šprintérovi Samuelovi Beladičovi. Na 60m a 200m dokázal Samuel triumfovať časmi 7,31s. resp. 23,73s. Vo finále najkratšieho šprintu sa hneď za ním umiestnil ďalší šprintér Slovenskej technickej univerzity - Adam Igaz (pozn. red. 7,46s.). U dorasteniek sa zaskvela rozprávkovými dvomi zlatými medailami Nina Majdáková. Tá zvíťazila vo finále na 60m výkonom 8,25s. a v skoku do diaľky jej namerali taktiež víťazných 490 centimetrov.

Maroš Lúža si suverénne podmanil beh na 400m. Výkon 51,55s. pohodlne stačil na prvé miesto v juniorskej kategórii. Druhé miesta si vybojovali Jakub Drobný v skoku do diaľky (493cm) či na 1500m Konštantín Kocian (04,17:84).

Ďalšie výnimočné prvenstvá patria Petrovi Drobnému na 800m (02,08:63s.), Matúšovi Babulíkovi v behu na 1500m (04,09:37), Simonke Tichej v skoku do výšky (157cm) či Tereze Čorejovej, ktorá vyhrala finále starších žiačok na 60m prvotriednym výkonom 8,11s.!

Všetkým pretekárom a trénerom gratulujeme k úspechom! Podrobnejšie výsledky sú k dispozícii na tomto odkaze https://statistika.atletika.sk/vysledky/961/0/2 . O ďalších podujatiach budeme atletickú verejnosť informovať v priebehu nasledujúcich dní.