Prvé kolo Atletickej ligy sa uskutoční v Bratislave, miesto konania finále opäť sklamalo

  • Napísal: Andrej Sárközi

Letná dráhová sezóna sa nám nezadržateľne blíži. Športový areál Pavla Gleska na Mladej Garde je dennodenne vyťažený na maximum atlétmi, ktorí si zlepšujú svoju formu na blížiaci sa začiatok sezóny.

Tento rok budeme znovu bojovať v Atletickej lige (AL), ktorá začne v našom domovskom stánku 19. mája v Bratislave na Mladej Garde. O tri týždne neskôr bude hostiť druhé kolo AL Dubnica nad Váhom. V auguste pocestujeme na východné Slovensko a tiež do Trnavy na tretie resp. štvrté kolo slovenskej ligy. 

Miesto konania finále snáď bolo každému zrejmé ešte pred tým, ako bolo zverejnené - Dubnica nad Váhom (znova). Nevieme, kedy sa naposledy menilo finálové miesto AL, no teraz je na mieste otázka, komu napríklad slúži postavený atletický štadión v Šamoríne. V mieste konania medzinárodného mítingu P-T-S sa konala atletická liga naposledy pred dvomi rokmi. V daný pretek si dalo osobné rekordy nespočetné množstvo atlétov a nový štadión neďaleko hlavného mesta priam sršal úspechmi. 

Nečudujme sa, ak naši pretekári zvolia radšej hosťovanie v českej lige, kde štadióny spĺňajú prísne štandardy do najmenšej bodky. Kde napríklad absolútne nevyhovujúca zákruta vo finále ligy, zalepené diery v tartane či meškanie časového programu nie je takým zvykom, ba dokonca nehrozí vôbec (!). 

Dúfajme, že sa v najbližšej budúcnosti už vyhneme neštastným rozhodnutiam nevädno odkiaľ a kolá AL nebudú v rozmedzí troch týždňov ako napríklad tento rok alebo sa nebodaj zmení, po asi desaťročí, miesto konania finále AL. 

Budeme sa tešiť na všetkých pretekárov, trénerov a fanúšikov atletiky už 19. mája na Mladej Garde v Bratislave. Taktiež budeme dúfať v čo najkvalitnejšie výsledky u našich atlétov a veriť v úspešnú sezónu!

ATLETICKÁ LIGA 2019: 

1. kolo: 19. 5. - Bratislava

2. kolo: 9. 6. - Dubnica nad Váhom

3. kolo: 17. 8. - Košice

4. kolo: 25. 8. - Trnava

Finále AL: 31. 8. - Dubnica nad Váhom

TÍMY V ATLETICKEJ LIGE 2019:

Muži: ACSNR, DUKBB, NRSOG, STUBA, STUKE, UKBLA, ZTSDU.

Ženy: DUKBB, NRSOG, STUBA, SLATN, STUKE, TASNV, UKBLA, ZTSDU.

(AS)