Práca s mládežou

V našom oddiele sa aktívne venujeme práci s mládežou všetkých vekových kategórií. V súčasnosti máme štyri tréningové skupiny (deti sú zadelované do skupín podľa veku a fyzických testov), z toho tri pretekárske:

  • hobby atletika (2 tréningy/ týždeň, utorok a piatok 16:30- 18:00)
  • prípravka 7-10 rokov (3 tréningy/ týždeň, pondelok, streda a štvrtok 16:30- 18:00 + preteky)
  • najmladší a mladší žiaci 11-13 rokov (3 tréningy/ týždeň, pondelok, streda a štvrtok 16:30- 18:00 + preteky
  • starší žiaci a dorast 14-17rokov (3 a viac tréningov/ týždeň,podľa ročného obdobia a dostupnosti atletickej haly: pondelok, streda a štvrtok 16:30- 18:00 + preteky).

Tréningové skupiny vedú naši certifikovaní tréneri s bohatými trénerskými a pretekárskymi skúsenosťami – Ing. Tomáš Benko, Mgr. Ján Surgáč, Mgr. Miroslava Kažimírová a iní.

V našom oddiele prechádzajú deti tréningovým procesom, ktorého cieľom je rozvíjať ich všestranné pohybové schopnosti a až neskôr dochádza k špecializácii na konkrétnu disciplínu. Tréningový proces prebieha pod dohľadom skúsených trénerov a pedagógov, ktorí pre svoju prácu využívajú najmodernejšie tréningové prostriedky a pomôcky.

Naše tréningy nie sú určené iba budúcim atlétom, ale vzhľadom na základný cieľ tréningového procesu sú tieto tréningy vhodné aj ako všeobecná kondičná príprava pre ostatné športy (futbal, hokej, tenis a iné).

Tréningy mládeže sa vzhľadom na ročné obdobia uskutočňujú na rôznych miestach: atletický štadión Mladá Garda ( september - november, marec-jún), telocvičňa SOŠ Račianska, telocvičňa OA Račianska, atletická hala Elán, posilňovňa, prípadne športové sústredenia.

Náš oddiel ponúka aj rôzne formy individuálnych tréningov pre Vaše deti:

  • všeobecná kondičná príprava,
  • posilňovacie a strečingové cvičenia celého tela,
  • zdravotné cvičenie (ploché nohy, padnuté klenby a iné),
  • príprava na talentové skúšky z telesnej výchovy,
  • diagnostika a vyhodnotenie silových, rýchlostných, aeróbnych, anaeróbnych, reakčných a orientačných schopností Vášho dieťaťa.

Mladí pretekári sú takisto sprevádzaní svojimi trénermi na rôzne súťaže ako žiacka atletická liga, halové atletické žiacke preteky, cezpoľné behy, majstrovstvá Bratislavy, majstrovstvá Slovenska žiakov...

V prípade, ak chcete prihlásiť Vaše dieťa do nášho oddielu kontaktujte nás prosím mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.