O klube

Slávia STU Bratislava (STUBA) je vysokoškolský atletický oddiel s dlhoročnou existenciou a bohatou históriou, ktorý je založený na tradíciách rodinného zázemia a na oduševnenosti a zanietenosti ľudí milujúcich atletiku.

Pod svojimi krídlami vychováva množstvo skvelých atlétov a atlétky, ktorí svojimi výkonmi úspešne reprezentujú náš klub. Zvlášť vďaka patrí našim olympionikom, resp. slovenským rekordérom a reprezentantom, účastníkom veľkých šampionátov a svetových univerziád. (pozri sekcie Sieň slávy a členovia).

Klikni a dozvieš sa viac o klube 

 

Maturanti - atléti, budúci študenti STU, EU v Bratislave!

Radi Vás privítame v našom atletickom oddiele AO TJ SLÁVIA STU Bratislava. Ponúkame Vám ubytovanie na ŠD Mladá Garda, možnosť atletickej prípravy na štadióne s umelým tartanovým povrchom a počas zimnej sezóny možnosť prípravy v atletickej hale. Organizujeme sústredenia doma i v zahraničí pod vedením kvalifikovaných trénerov. História nášho oddielu je toho jasným dôkazom.

Ohláste sa, posilnite aj Vy náš oddiel, reprezentujte našu STU a stante sa jeho súčasťou!

STUBA sa môže pýšiť aj mnohými klubovými úspechmi, keď sa na majstrovstvách Slovenska družstiev pravidelne umiestňuje na popredných miestach, ale najmä medzinárodnými stretnutiami a reprezentáciou na Európskych pohároch klubových majstrov. Poslednými takýmito úspechmi bolo 8. miesto žien skupiny B v Kodani 1995, 4. miesto žien skupiny C v Luxemburgu 1996, účasť mužov v skupine B v Madride 2001 a 1. miesto žien na 13. ročníku Alma mater studiorum trophy v Bologni 2001.

Za tieto úspechy vďačíme ochote a zdravému fanatizmu mnohých priateľov atletiky, funkcionárom a trénerom, za ktorých hovoria ich odborné vedomosti, dlhoročné skúsenosti získané pri trénovaní a aktívnom pretekaní a v neposlednom rade aj ich veľké trénerské úspechy.

Náš oddiel je otvorený pre všetkých, ktorí majú radi aktívny pohyb. Od pretekárov cez atletickú mládežnícku skupinu až po rekreačných športovcov.

 

Práca s mládežou

V našom oddiele sa aktívne venujeme práci s mládežou všetkých vekových kategórií. V súčasnosti máme štyri tréningové skupiny (deti sú zadelované do skupín podľa veku a fyzických testov), z toho tri pretekárske:

 • hobby atletika (2 tréningy/ týždeň, utorok a piatok 16:30- 18:00)
 • prípravka 7-10 rokov (3 tréningy/ týždeň, pondelok, streda a štvrtok 16:30- 18:00 + preteky)
 • najmladší a mladší žiaci 11-13 rokov (3 tréningy/ týždeň, pondelok, streda a štvrtok 16:30- 18:00 + preteky
 • starší žiaci a dorast 14-17rokov (3 a viac tréningov/ týždeň,podľa ročného obdobia a dostupnosti atletickej haly: pondelok, streda a štvrtok 16:30- 18:00 + preteky).

Tréningové skupiny vedú naši certifikovaní tréneri s bohatými trénerskými a pretekárskymi skúsenosťami – Ing. Tomáš Benko, Mgr. Ján Surgáč, Mgr. Miroslava Kažimírová a iní.

V našom oddiele prechádzajú deti tréningovým procesom, ktorého cieľom je rozvíjať ich všestranné pohybové schopnosti a až neskôr dochádza k špecializácii na konkrétnu disciplínu. Tréningový proces prebieha pod dohľadom skúsených trénerov a pedagógov, ktorí pre svoju prácu využívajú najmodernejšie tréningové prostriedky a pomôcky.

Naše tréningy nie sú určené iba budúcim atlétom, ale vzhľadom na základný cieľ tréningového procesu sú tieto tréningy vhodné aj ako všeobecná kondičná príprava pre ostatné športy (futbal, hokej, tenis a iné).

Tréningy mládeže sa vzhľadom na ročné obdobia uskutočňujú na rôznych miestach: atletický štadión Mladá Garda ( september - november, marec-jún), telocvičňa SOŠ Račianska, telocvičňa OA Račianska, atletická hala Elán, posilňovňa, prípadne športové sústredenia.

Náš oddiel ponúka aj rôzne formy individuálnych tréningov pre Vaše deti:

 • všeobecná kondičná príprava,
 • posilňovacie a strečingové cvičenia celého tela,
 • zdravotné cvičenie (ploché nohy, padnuté klenby a iné),
 • príprava na talentové skúšky z telesnej výchovy,
 • diagnostika a vyhodnotenie silových, rýchlostných, aeróbnych, anaeróbnych, reakčných a orientačných schopností Vášho dieťaťa.

Mladí pretekári sú takisto sprevádzaní svojimi trénermi na rôzne súťaže ako žiacka atletická liga, halové atletické žiacke preteky, cezpoľné behy, majstrovstvá Bratislavy, majstrovstvá Slovenska žiakov...

V prípade, ak chcete prihlásiť Vaše dieťa do nášho oddielu kontaktujte nás mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Prečo si ísť zabehať na štadión prof. Pavla Gleska na Mladej Garde?

Staňte sa našim členom.získate tieto výhody:

 • štadión ma umelý povrch (tartan) a v porovnaní s asfaltom alebo betónom tlmí nárazy v kĺboch a šetrí tak Váš pohybový aparát
 • keď je všade naokolo blato alebo prší, tartan je skvelým riešením v takýchto podmienkach
 • možnosť behu pri umelom osvetlení (hlavne v zime, ked je skoro tma)
 • športovanie v bezpečnom a ohradenom prostredí
 • behanie bez dobiedzajúcich psov
 • poskytnutie odborných rád na rôzne účely športovania (atletika ako doplnková aktivita popri Vašom hlavnom športe, športovanie na zlepšenie Vašej fyzickej kondície, športovanie za účelom schudnutia alebo len tak pre potešenie) od skúsených trénerov
 • športovanie v krásnom prostredí obkolesenom stromoradím pod úpätím Malých Karpát s výhľadom na račianske vinice a televíznu vežu Kamzík
 • športovanie v príjemnej atmosfére v spoločnosti atlétov
 • poskytnutie šatne